Wycieczka do Piekarni Państwa Czwojda

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. W tym celu udaliśmy się w miniony piątek do Piekarni Państwa Czwojda.

Od samego progu poczuliśmy unoszący się zapach korzennych przypraw. Najpierw poznaliśmy składniki i sposób przygotowania ciasta, potrzebne przybory, a także zasady bezpieczeństwa i higieny.

Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do wykrawania ciasteczek o przeróżnych kształtach. Były to: gwiazdki, serduszka, choinki i wiele, wiele innych.

Efektem naszej wytężonej pracy były pełne blaszki pierniczków, które trafiły do ogromnego pieca, nagrzanego do bardzo wysokiej temperatury. To właśnie tam nabierały koloru.

Zadowoleni ze swoich wypieków uprzejmie podziękowaliśmy za współpracę i wróciliśmy do przedszkola.

 

Dekorowanie pierników

W środę zawitała do nas Pani Marta Kubiak  z Piekarni „Czwojda”, której serdecznie podziękowaliśmy za opiekę i pomoc we wspólnym wypiekaniu pierniczków.

Z tej właśnie okazji wręczyliśmy Pani Marcie laurkę z podziękowaniami.

Potem zabraliśmy się do dekorowania naszych wypieków przy pomocy lukru różnego koloru, marcepanowych kuleczek, serduszek i innych kolorowych posypek.

Ta praca wprawiła nas wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Uroczym momentem było skonsumowanie tych cudownych pierniczków przez naszych przedszkolaków. Bo na to wszyscy czekali z niecierpliwością.

Przedświąteczne pieczenie i dekorowanie pierników to nie tylko radość dzieci i unoszący się w pomieszczeniach przyjemny, świąteczny zapach. To przede wszystkim podtrzymywanie naszych polskich tradycji.