Uroczystość Jasełek z okazji Dnia Babci i Dziadka od lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych przez nasze Przedszkole. Przedstawienie odbyło się 24 stycznia 2018r. w Auli Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika dzięki życzliwości Pani Dyrektor- Renaty Patalas.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Scena wypełniona była Aniołkami, Śnieżynkami, Pastuszkami, którzy wspaniale recytowali przygotowane wierszyki. Dostojnie kroczyli po scenie także Trzej Mędrcy ze Wschodu, którzy także przybyli do małego Jezuska, by złożyć mu pokłon.

Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały również znane pastorałki i ku wielkiemu zaskoczeniu widzów były nawet partie solowe. Śpiewom towarzyszyły dźwięki gry na janczarach i trójkątach, które sprawiały, że atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa, którzy w ubogiej stajence znaleźli schronienie.

Ogromny zachwyt wzbudził występ naszych najmłodszych dzieci, które przepięknie zatańczyły „Koziorajkę” i „Poszło dziewcze po ziele”. Gościliśmy również naszą absolwentkę Zuzannę Wasilewską, która grał na skrzypcach oraz zaśpiewała piosenkę „Maryjo czy ty wiesz”.  Na zakończenie Siostra Dyrektor Emanuela Bartkowiak złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom, a Pani Dyrektor- Renata Patalas wyraziła ogromne zadowolenie z uczestnictwa w tak pięknym przedstawieniu jasełkowym.