W ubiegły piątek w naszym przedszkolu odbył się spektakl „Warkocz Królewny Wisełki”, który przybliżył dzieciom legendę o pochodzeniu nazwy rzeki Wisły. Bowiem w pięknym polskim kraju Królewny Wisełki nastaje ogromna susza, która coraz bardziej dokucza wszystkim mieszkańcom. Chcąc dowiedzieć się, jak ratować kraj przed nieszczęściem Królewna Wisełka udaje się po radę do starej Wiedźmy- Zielarki. Okazuje się, że jedynym ratunkiem jest obcięcie królewskiego warkocza i wrzucenie go do koryta wyschniętej rzeki.

Dobre serce Królewny i jej wspaniały czyn sprawia, że kraj zostaje ocalony. A więc „Nie wygląd jest najważniejszy, tylko to, co mamy w sercu, a prawdziwa miłość i dobroć zawsze zwyciężają”.

Serdecznie dziękujemy aktorom za włączenie naszych przedszkolaków do przedstawienia scenicznego.