Święta Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze święta w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy skłonni jesteśmy skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze, ku wartościom duchowym.

Wielki czwartek był dniem wyjątkowym w naszej przedszkolnej rzeczywistości. Bowiem rozpoczął się od krótkiej inscenizacji, podczas której wiernymi widzami byli: ksiądz proboszcz Stanisław Mieszała, Siostra Emanuela oraz dzieci z grupy „Stokrotki” i „Niezapominajki”. Przy dźwiękach radosnych piosenek w naszych sercach pojawiła się radość ze zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy- Zmartwychwstania Jezusa. Wszystkie dzieci chętnie włączyły się, by wyrazić gestem wdzięczność za mękę i śmierć Jezusa.

Po przedstawieniu dzieci  z grupy starszej złożyły najserdeczniejsze życzenia księdzu proboszczowi z okazji Święta Ustanowienia Eucharystii. Poprosiliśmy naszego wyjątkowego gościa o poświęcenie pokarmów, podzieliliśmy się jajkiem i wspólnie zasiedliśmy do świątecznego śniadania.